Dažniausiai užduodami klausimai
Pasirinkite Jus dominantį klausimą ir gaukite atsakymą.
Montuotojas turi būti atestuotas, galintis dirbti su F-dujomis, išmanyti darbų saugą ir turėti kompetencijos šioje srityje, nes daugelis įrangos, yra sumontuota nespecializuotu meistrų, tokiu atvejų, garantija, dažniausiai būna neužpildyta ir negaliojanti.
Šilumos siurblys gali būti sukombinuotas su bendra šildymo sistema, tiesiog reikia įvertinti situacija, nes kiekviena sistema dažniausiai skirtinga, o šią tikslingą konsultaciją, padarys mūsų specialistai.
Oro kondicionieriaus elektros sąnaudos nėra didelės. Vidutiniškai per mėnesį nuo 0,2 iki 0,8 € už 1m² ,bet žinoma viskas prilauso nuo būsto energetinės klasės ir sandarumo.
Renkantis oro kondicionierių vėsinimui/šildymui reikalingos galios skaičiavimas priklauso nuo langų skaičiaus, namo energetinės klasės, langų ir durų sandarumo, žmonių, nuolat esančių patalpoje skaičiaus. Paprasčiausias skaičiavimo būdas yra 1kW/ ~10 m² patalpos vėsinimui/ šildymui. Dažniausiai klientui padedame išrinkti tinkamą įranga.
Aprašysime kelis žingsnius, kuriuos būtina atlikti prieš įsirengiant oro kondicionavimo sistemą:
Neprarasite gamintojo garantijos, o profesionalus montuotojas patars, kokia įranga labiausiai tinka Jūsų būstui.
Oro kondicionieriaus įrengimo darbai yra priskiriami statinio paprastajam remontui.
Jeigu Jūsų daugiabutis nėra konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje ir nėra kultūros paveldo statinys – oro kondicionieriaus įsirengimo darbams atlikti savivaldybės administracijos išduodamas leidimas yra neprivalomas.
Verta prisiminti, kad išorės siena, ant kurios tvirtinama įrenginio dalis, yra bendrojo naudojimo objektas. Todėl taip pat būtina gauti daugiabučio bendrasavininkų sutikimą 50%+1.
Privaloma parengti statinio paprastojo remonto aprašą ir kreiptis į savivaldybės administraciją dėl SLD (statybą leidžiančio dokumento) išdavimo.
Patartina prieš rengiant aprašą – pasikonsultuoti su savivaldybės architektu dėl sprendimų, kurie nekenktų daugiaaukščio išvaizdai.
Viduje balkono leidimų nereikalaujama, tiesiog reikia apgalvoti kondensato šalinimą, kad nebūtų kaimynų pretenzijų.
Oro kondicionavimo įrengimą verta patikėti kvalifikuotiems darbuotojams. Dėl to būsite tikri, kad viskas padaryta profesionaliai.
Oro kondicionieriai vidutiniškai tarnauja apie 10 metų, priklausomai nuo to, kaip dažnai jis buvo naudojamas. Tam, jog įrenginys tarnautų ilgą laiką, reikia jį nuolatos prižiūrėti, atlikti kasmetinę techninę priežiūrą, kurios metu patikrinami oro filtrai, elektros srautai, freonas ir atliekami visi kiti reikalingi darbai.
Įprastai galutinė oras vanduo montavimo kaina susideda iš šių darbų:
- Įrengimo darbai.
- Santechninių pajungimo dalių (aprišimo) komplektas skirtingos konstrukcijos siurbliams.
- Šilumos siurblio paleidimo-derinimo darbai.
Prieš atlikdami montavimo darbus, mūsų specialistai kiekvieną projektą įvertina individualiai, todėl montavimo medžiagų ir darbų kainos gali būti skirtingos.
Oras-oras šilumos siurblys šilumą absorbuoja iš oro per lauke esantį išorinį bloką ir perduoda ją į patalpose esantį orą pro vidinį bloką.
Oras-vanduo šilumos siurblys šilumą absorbuoja iš lauko oro ir perduoda į patalpas per grindinį šildymą, radiatorius arba kombinuotą šildymo sistemą. Taip pat, šilumos siurblys oras-vanduo gali ruošti karštą vandenį buitiniam naudojimui. Papildomai pasirinkus galima naudoti ir vėsinimo funkcija, naudojant per grindis, lubas, arba fancoilus(pūteklius), prilausomai nuo turimos sistemos.
COP – įrenginio veiksmingumo koeficientas, standartiškai matuojamas esant +7 laipsnių (C) temperatūrai ir kuris parodo, kiek pagamintos šilumos (kW) tenka 1 kW sunaudotos elektros energijos. Jeigu šilumos siurblys esant 7 laipsniams temperatūros gamindamas 10kW šilumos suvartoja 2,38 kW elektros, tai tuo metu jo COP = 10 / 2,38 = 4,2kW.
SCOP – bendras įrenginio veiksmingumo koeficientas, atitinkantis visą nustatytą šildymo sezoną ir apskaičiuojamas norminį metinį šildymo poreikį padalijant iš metinių elektros energijos sąnaudų šildymui (vidutinis metinis šilumos siurblio efektyvumas, vidutinė COP vertė).